#
 
#

Tecrübeli, Güvenli, Sağlam...

Çelik yapılara atılan imza sloganıyla yola çıkan ve referansları ile her geçen gün büyüyen bir firma Güneydere Çelik Konstrüksiyon 1984 yılında Ramazan Eskici tarafından Meram Sanayi Sitesinde kurulmuştur. 1996 yılında şirketleşmeye gidilmiştir. Şuan 6.000 m² kapalı olmak üzere 10.000 m² fabrika alanı ile Aslım Caddesinde faaliyetine devam etmektedir.

Firmada, yapısal çelik ve endüstriyel yapılar, sanayi yapıları, çok amaçlı tesisler ve çeliğin kullanıldığı her tür yapıların imalatı ve montajı yapılmaktadır.

Çelik yapının avantajları: Çelik kısa vadede betonarme yapıya oranla maliyeti yüksektir. Ama uzun vadedekullanım söz konusu olduğunda hemen hemen %50 daha avantajlıdır. Çelik yapılar depreme karşı çok daha fazla dayanıklıdır. Ayrıca karmaşık mimari yapıların statik açısından tüm gereksinimlerini karşılar. Çelik yapının sezonu yoktur; tüm yıl boyunca imal edilebilir ve uygulanabilir. Betonarme yapılara göre çok daha az sürede uygulanıp teslim edilebilir.

Firma; Hafif ve ağır çelik olmak üzere tüm mimari yapıların tasarım aşamasını deneyimli ve tecrübeli teknik kadrosuyla gerçekleştirebilmektedir. İnşaatın tüm aşamalarında; imalat, yapım ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. Yani herhangi bir endüstriyel yapının tasarımından, planlaması ve anahtar teslimine kadar danışmanlık ve yapım hizmetini profesyonelce vermektedir.

Ülkemizde bu sektör profesyonel manada var olan, uygulanan ve hareketli bir sektör. Güneydere Çelik Konstrüksiyon: sektör içerisinde yılların bilgi birikimi ve tecrübesi ile her zaman müşteri memnuniyetini ve güven ilkesini ön planda tutan; kaynakları ekonomik etkin ve en verimli haliyle kullanan; tüm işleri taahhüt edilen zaman ve şartlarda, standart ve mevzuatlara uygun imal etmeyi ilke edinmiştir.